W dniu wczorajszym zakończyliśmy sezon 2016 rywalizując podczas II Sylwestrowych Szybowcowych Zawodów na Celność Lądowania.

Pogoda i uczestnicy dopisali, tak więc każdy miał możliwość zaprezentować swoje umiejętności dwukrotnie. Mierzyliśmy odległość od wyznaczonego na ziemi punktu do osi koła głównego szybowca. Na ostateczny wynik zawodnika składała się suma obu osiągniętych odległości.

W rywalizacji wzięli udział nasi lokalni piloci, jak i przyjezdni z Wrocławia, Lublina, Rzeszowa i okolic, Krakowa i Warszawy.

Zawody z łącznym wynikiem 11 centymetrów wygrał Krzysztof Nowak i jako zwycięzca miał prawo wyboru nagrody – w 2017r. skoczy w tandemie w SkyDive Club. Krzysiek z racji ubiegającego czasu przestał jednocześnie być naszym juniorem – od przyszłego roku będzie nas reprezentował na zawodach w kategorii seniorów.

Drugie miejsce z wynikiem 42 centymetry zdobył Maciej Iwańczuk za co otrzymał tablet ufundowany przez senatora Mieczysław Golba

Trzecie miejsce z wynikiem 49 centymetrów zajął rodowity mieszkaniec Laszek – Marek Chrunik wygrywając powerbank, który przyda mu się podczas przyszłorocznych Szybowcowych Mistrzostwach Polski Juniorów.

Ponadto każdy z uczestników otrzymał nowy kalendarz ścienny Aeroklubu Ziemi Jarosławskiej na 2017r, drobne upominki otrzymane z Miasto Jarosław, Powiat Jarosławski, Województwo podkarpackie i PGE Obrót.

Zapraszamy do oglądnięcia albumu ze zdjęciami jak i filmu przygotowanego przez Macieja Iwańczuka 🙂