W dniach 30.IV – 8.V.2016 odbywały się w Stalowej Woli Regionalne Zawody Szybowcowe w Klasie Klub B.

Nasz klub na dwumiejscowym szybowcu Grob G103 Twin II reprezentował Zenon Wajda, a głównym celem uczestnictwa w nich było “szkolenie w boju” naszych przyszłych zawodników – Marka Chrunika i Roberta Karasia. Loty w załodze dwuosobowej pozwoliły przekazać niezbędne umiejętności i mamy nadzieję zaowocują w przyszłości samodzielnymi startami naszych uczniów w kolejnych zawodach.

Pogoda spłatała figla zarówno organizatorom, jak i zawodnikom…. Pomimo wyłożenia 4 konkurencji udało się rozegrać tylko 2, co nie pozwoliło rozegrać pełnych zawodów (wymagane są minimum 3 konkurencje).

Jedną z wyłożonych tras obleciał tylko Zenek i to dwukrotnie tego samego dnia (pozostali zawodnicy nie osiągnęli 100km, co jest wymagane do zaliczenia konkurencji), w jednej z nich nikt nie osiągnął 100km, a pozostałe dwie – rozegrane i punktowane pozwoliły naszej załodze uplasować się finalnie na pierwszym miejscu.