Gdy u nas zima i krótkie dni, nie marznij na lotnisku!! Zbuduj nalot na SportStarze w Hiszpanii i Afryce! 🙂

Wspólnie z Let’s VFR Europe – Samolotem przez Europe organizujemy przeprowadzkę biało-czerwonego SportStara RTC na zimę do ciepłych krajów.

Samolot zostanie przebazowany na małe niekontrolowane lotnisko w Maladze (południe Hiszpanii) i zostanie tam od 6 stycznia, prawdopodobnie do lutego. Nasza akcja ma na celu umożliwienie Wam – polskim pilotom zdobywanie nalotu do licencji zawodowej w ciągu zimy, kiedy w Polsce nie pozwalałyby na to warunki atmosferyczne.

Jesteśmy nastawieni na udostępnianie SportStara dla licencjonowanych pilotów na loty samodzielne w regionie Malagi, a także na przeloty do Portugalii, Maroka, a nawet Sahary Zachodniej! Istnieje również opcja latania z pilotem bezpieczeństwa, służymy pomocą 🙂

Cena wynajmu SportStara w Maladze to 340 złotych za godzinę suchego samolotu oraz 460zł z paliwem. Przykładowe opłaty za lądowanie, to 8 Euro w Maladze, około 10 Euro za lądowanie na większości marokańskich lotnisk oraz około 60 Euro na Lanzarotte (Wyspy Kanaryjskie).

Wlot i pobyt w Maroku do 90 dni nie wymaga wizy i nie ma problemu, żeby przylecieć raz lub kilkakrotnie samolotem i przebywać w kraju łącznie nawet kilka tygodni.

Laszowanie jest obowiązkowe. Dla tych, którzy tego jeszcze nie zrobili, samolot jest dostępny w Laszkach (EPJL) k. Jarosławia do końca roku. Można się też wylaszować w Maladze od stycznia przyszłego roku.

Wpis do licencji o znajomości języka angielskiego nie jest obowiązkowy dla lotów po okolicy Malagi i w przestrzeni niekontrolowanej.

Do Malagi można dostać się na dwa sposoby. Pierwszy, to lot Ryanairem z jednego z kilku lotnisk w Polsce. Koszt bezpośredniego połączenia w dwie strony zaczyna się od 280 złotych. Jako “last minute” oferujemy tez lot easyJetem z Berlina od 200 złotych w dwie strony (bezpośredni) lub 400 złotych w dwie strony z Krakowa (1 przesiadka).
W Maladze dla pilotów SportStara dostępne jest zakwaterowanie za darmo w mieszkaniu w dzielnicy El Palo. Z El Palo zarówno do lotniska międzynarodowego jak i aeroklubowego, jedzie się 1,5 godziny busem lub 30 minut samochodem (wynajem auta we własnym zakresie). Na terenie aeroklubu możliwy odpłatny nocleg.

Na wszelkie pytania chętnie odpowie, Chris Sokalski, wspólnie z Damian Ćwiękała 🙂

Kontakt możliwy również przez nasz profil oraz stronę Let’s VFR Europe – Samolotem przez Europe.

Pozdrawiamy i do zobaczenia w Hiszpanii!
Krzysiek i Damian